„Czas na Szachy w Morągu” Puchar Fundacji”64″

Epizod pierwszy cyklu ”Czas na Szachy w Morągu” za nami.

 28.01.2023 r. w Klubie Wojskowym w Morągu odbył się
                                                I Turniej o Puchar Fundacji”64”
Na wstępie dziękujemy p. Waldemarowi Bobrowskiemu i Adamowi Gancewskiemu za ich nieocenioną pomoc w organizacji, jak również kol. Piotrowi Ostrowskiemu za udział w przygotowaniach do turnieju.
W I Turnieju o Puchar Fundacji”64” wystartowało 21 zawodników z Elbląga, Ostródy, Pasłęka, Łukty i oczywiście z Morąga, rozgrywany był on na dystansie 9 rund tempem 10 min. + 5 s/pos.
Rywalizacja przebiegała bardzo sprawnie i bez najmniejszych sporów dzięki czemu rola sędziego ograniczyła się tylko obsługi programu sędziowskiego i podawaniu kojarzeń do kolejnych rund.
Ostatecznie w I Turnieju o Puchar Fundacji”64” zwyciężył
                                                   Tomasz Krasowski 7.0 p. 
                 przed Wiktorią Zapałowską, 7.0 i Sylwestrem Grabarczykiem 6.5 p.
o kolejności w tabeli zadecydowała punktacja pomocnicza.
Najlepszym zawodnikiem z Morąga okazał się Kamil Kaczyński który z wynikiem 6.0 p. zajął piąte miejsce
Szczegółowe wyniki znajdziecie tu:  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_414/ 

Należy zwrócić uwagę na rozpiętość wiekową uczestników, to od 6 do 60+ lat, i chyba nie ma innej dyscypliny sportu gdzie na „równych prawach” rywalizują ze sobą tak rozległe kategorie wiekowe. I tutaj należy szczególnie pogratulować najmłodszemu zawodnikowi, sześcioletniemu Leonowi Steckiewiczowi który przez ponad 5 godzin zachował pełną koncentrację i wytrzymał trudy tak męczącej rywalizacji, co w tym wieku jest naprawdę wielkim osiągnięciem. Za swoją wytrwałość został uhonorowany specjalną statuetką.

Całość środków pozyskanych z wpisowego zostało przeznaczona na nagrody, był stolik ’ciastkowo-kawowy” z cukrem ufundowanym przez kol. Piotra.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i zapraszamy już za miesiąc 19 lutego na epizod 2 cyklu ”Czas na Szachy w Morągu” tym razem będzie to turniej poświęcony pamięci Romana Kazimierczaka
 
Shopping Cart
Scroll to Top