Sprawozdanie I Rodzinny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Morąga

W Morąskim Domu Kultury, w dniu 29.05.2022 r. rozegrany został  I Rodzinny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Morąga. Był to turniej drużynowy, o składach dwuosobowych . Drużyny składały się wyłącznie z osób spokrewnionych ze sobą (rodzic+dziecko; rodzeństwo; dziadkowie+wnuk; kuzyni).

Mimo niefortunnego terminu który niestety kolidował z min. imprezami komunijnymi i kilku niedociągnięć organizacyjnych spowodowanych naszym brakiem doświadczenia (za co przepraszamy i obiecujemy poprawę) w zawodach wzięło udział 8 dwuosobowych drużyn rodzinnych o różnej rozpiętości wiekowej, suma lat „najstarszej” to 77 a „najmłodszej” 11 lat.

Turniej przebiegł w duchu fair play, można powiedzieć „w rodzinnej atmosferze”. Po zaciętych i pełnych zwrotów akcji partiach w turnieju zwyciężyli: 

Eryk i Marcin Steckiewicz (syn i ojciec) 11 p. przed Bartoszem i Jackiem Pielach (syn i ojciec) 11 p. oraz Krzysztofem i Michałem Gancewski (bracia) 9 p.

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez Burmistrza Morąga, ponadto najmłodszy i najstarszy uczestnik turnieju oraz drużyna o największej rozpiętości wiekowej otrzymali otrzymali pamiątkowe statuetki a każdy z uczestników pamiątkowy medal.

Mimo równej ilości zdobytych punktów przez drużyny panów Pielach i Steckiewicz o zwycięstwie tych drugich zadecydował (dokonując magicznych obliczeń)… komputer wyświetlając na koniec taką oto tabelę turniejową:

1 Steckiewicz, Marcin i Eryk 11.0

2 Pielach, Jacek i Bartosz 11.0

3 Gancewski, Michał i Krzysztof 9.0

4 Ostrowski, Piotr i Bianka 5.0

5 Sawicki, Michał i Łukasz 5.0

6 Dziki, Jerzy i Jan 5.0

7 Bardziński, Sławomir i Miłosz 5.0

8 Śmieszaki, Marta i Janek 2.0

Filmik i zdjęcia dzięki uprzejmości p. Adama Gancewskiego

Shopping Cart
Scroll to Top